שחרור לחץ בין-חולייתי

 

עיסוי רפואיאם את/ה, עדיין סובל מתופעה של כאבי גב ! או סובל מבעיה משמעותית אחרת במערך עמוד השדרה, כגון: 'בלט דיסק', 'פריצת דיסק', או 'סיאטיקה' –
את/ה, וודאי יודע עד כמה מצב בלתי נסבל זה, אכן דורש פתרון יעיל ומיידי !

 

אם כך, אז מה הפתרון ?

כידוע, הטיפול הראשוני בבעיות של כאבי גב וצוואר, עמוד השדרה וחוליות, הינו, כמובן טיפול שמרני, לא פולשני, תחילה !
גישה טיפולית זאת, מחייבת מענה עקרוני על שאלה רפואית בסיסית:
האם טיפול שמרני, בכלל מתאים לי ?

 

על מי אסור תהליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי' ?

– נוכחות שבר כל שהוא במערך עצמות עמוד השדרה
– נוכחות מרכיב מתכתי מושתל במערך עמוד השדרה
– אוסטיאופורוזיס מתקדם (הדלדלות עצם)
– אשה במצב הריון
– מפרצת אבי העורקים הבטני (אנוריזמה / האאורטה)
– נוכחות מוקד ממאיר, חלילה במערך עמוד השדרה

למי מיועד הליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי' ?

תהליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי' מיועד לפתרון בעיות כאב, כאבים אשר מקורן באי-סדירות בעמוד השדרה, בעיות גב וצוואר, 'בלט דיסק', 'פריצת דיסק', 'סיאטיקה', הקרנת כאב וכן טיפול בהפרעות תחושה כגון: 'נימול', 'שריפה', חוסר תחושה, חולשת שרירים ועוד.

 

'שחרור לחץ בין-חולייתי' לא ניתוחי
spinal decompression

'שחרור לחץ בין-חולייתי', לא-ניתוחי, הינו תהליך טיפולי אשר מטרתו הפיזית, הטיפולית הינו הגדלה טבעית והדרגתית של המרווח האנטומי הקיים בין חוליה לחוליה.
הגדלת המרווח מסירה את הלחץ הפיזי, המכני אשר פועל על 'כרית' הדיסק הבין-חולייתי ובכך מסירה את הלחץ הפועל על שלוחות שורשי העצבים הסמוכים.

כך, מתאפשרת נסיגה של המחלה, דיכוי של הדלקת המקומית ולעיתים מתאפשרת, אף נסיגה טבעית של 'בלט דיסק' ושל נוזל הדיסק הנובע מ'פריצת דיסק'.

תהליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי', לא-ניתוחי בעמוד השדרה, מתבצע בפועל באמצעות הרפיה ושחרור של רקמות שרירים מכווצות, או נוקשות וכן באמצעות הפעלה תנועתית יזומה אשר נועדו, כאמור לגרום לשיכוך תופעות הכאב.
.
למרבה השמחה, הגדלת הרווח הבין-חולייתי אשר יוצרת תנאי רווחה פיזיים עבור מפרקי עמוד השדרה, מגבירה, גם אספקה נוזלי דם וחומרי בניה לטובת הרקמות הפגועות ובכך מאיצה ומזרזת את תהליך ההחלמה והשיקום.

לנוכח המתואר לעיל, ניכר, כי הליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי', לא-ניתוחי, מהווה, לעיתים קרובות, חלופה זמינה ובדוקה, לפתרון בעיות כאב באופן מיוחד באותם מקרים בהם הליך כירורגי, פולשני, אינו בהכרח חיוני !

מבלי לגרוע ממעלותיה ומיתרונותיה של הרפואה הדחופה, יש לחזור ולהזכיר את הסיכונים הקיימים בעקבות הליך פולשני, ניתוחי / כירורגי, כל שהוא, כמפורט להלן:
– התפתחות תהליך זיהומי ברקמות המנותחות
– תגובה אלרגית בלתי צפויה לחומרי ההרדמה
– היווצרות בלתי צפויה של קרישי דם במערכת כלי הדם
– צלקות ברקמות ופגיעה עצבית בסביבת הניתוח

 

שיטות טיפול במגע כגון: 'עיסוי רפואי אורטופדי' וכן 'עיסוי רקמות עמוק', הינן טכניקות יעילות ובדוקות לשיכוך תופעות כאב והקרנת כאב, טיפול בבעיות אורטופדיה / נוירולוגיה כגון: בלט דיסק, פריצת דיסק, 'סיאטיקה' ועוד.

 

 

גדעון מילק

 

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן