עיסוי ורפואה מערבית

מהו היתרון הטיפולי של עיסוי רפואי מול אסכולת הרפואה המערבית ?

אכן נכון !
הרפואה המערבית פיתחה כלים מעולים להצלת חיים, כגון נוהל מתקדם לרפואה דחופה, מערכות טיפול נמרץ, מיומנות כירורגית מופלאה, אמצעי דימות מתקדמים, CT, MRI ועוד, אולם, לצערנו, אין, עדיין לרפואה המערבית פתרון אמיתי עבור מחלות כרוניות, כגון: בעיות כאב והקרנת כאב.

מתברר, כי במקום לטפל בגורם הראשוני, כלומר במקום לאבחן ולטפל בסיבה המקורית אשר מחוללת את שורש המחלה! הרפואה המערבית מסתפקת, בדרך-כלל בטיפול בתוצאות המחלה בלבד, דהיינו טיפול בסימפטומים בלבד וגם זאת באמצעות תרופות וכימיקלים סינטטיים, תוך התעלמות מודעת מתופעות הלוואי המזיקות.

לדוגמה ! תרופות מרשם לשיכוך כאבים אשר יוצרות הפוגה בתחושת הכאב, אך בעצם לא פותרות את שורש מקור הבעיה, די אם נפסיק, אפילו לזמן קצר את השימוש בתרופה, אזי, קרוב לוודאי שמיד נרגיש על בשרנו את מצוקת הכאב.

עיסוי רפואי – יתרונות

להבדיל מן הנהוג ברפואה המערבית, הקונבנציונלית – טכניקות טיפול במגע, כגון עיסוי רפואי וכן עיסוי רקמות עמוק, מצליחות לפתור בעיות בעיות כאב, כאבים כרוניות וכן בעיות אורטופדיה של מערכת שלד / שריר – ללא כל שימוש במשככי כאבים, או תרופות ! הכל תודות לפרוטוקול טיפולי, טבעי המפורט להלן:

– שיכוך תופעות כאב ונטרול הקרנות כאב באמצעות הרפיה עצבית של מערכת התנועה ושחרור של התכווצויות שרירים (Trigger points).


– זירוז והמרצה של תפקודי מחזור הדם לצורך תמיכה בתהליכי ההחלמה של הגוף וכן לצורך בלימה של תהליכים דלקתיים (Circulation).


– שיקום ושחזור תפקודי התנועה של מפרקי הגוף באמצעות הפעלה יזומה ומבוקרת של שרירי מערכת התנועה (Mobilization).


– הגברה והעצמה של הכוח הפיזי, של הסיבולת ושל טווחי התנועה של השרירים והגידים (Regeneration).


– תיקון דפוס היציבה, איזון שלד / שריר ושיווי משקל של מערכת התנועה (Equilibrium and posture).

וכן, כמובן תודות לתכונת הריפוי העצמי, הטבעי של הגוף אשר תומך באופן מופלא בכל תהליכי ההחלמה והשיקום הנ"ל (Homeostasis)

נזקים של משככי כאבים

"יותר אנשים מתים מתופעות הלוואי של שימוש בתרופות לדיכוי כאב, מאשר מתים בתאונות דרכים, או בפעילות טרור", כך הזהיר, כבר לפני מספר שנים, ד"ר חיים -משה אדהאן, מנהל המחלקה לשיקום ולכאב במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא.

כיום בישראל ! "משכך הכאבים האופיאטי על כל צורותיו, הינו סם כימי, הרסני אשר משמיד את החברה הישראלית מבפנים", כך מצהיר אביתר סמולסקי, נציג הוועדה לטיפול בהתמכרות לאופיאטים.
משככי כאבים נפוצים כגון אופיאטים, הינם סמים אשר פועלים על מערכת העצבים במטרה להקל על תופעות כאב, כאבים באמצעות דיכוי מערכת העצבים המרכזית. בפועל שימוש בתרופות אופיאטיות לאורך זמן, עלול להוביל להתמכרות ותלות פיזית בתרופה. במקור ה'אופיאט' הינו חומר המופק מתוך צמח הפרג והוא משתייך למשפחה רחבה של חומרים אופיואידים אשר כוללים כיום, גם מרכיבים סינטטיים, או חצי סינטטי.

לסיכום ! עיסוי רפואי אשר הינה שיטת הטיפול המרכזית בתחום הרפואה המשלימה ובתחום השיקום הפיזי, היא משמשת פתרון בדוק לבעיות כאב, בעיות עמוד שדרה, גב תחתון, בעיות אורטופדיה, שרירים ומפרקים, מוגבלות תנועה וכן עבור בעיות יציבה ושיווי משקל.

ל ה י פ ר ד. . . מן הכאב !
אנטי כאב קליניקה

גדעון מילק / מטפל בכיר O.d.c / בוגר:
מכון וינגייט – מכללת רידמן – .Dorn / גרמניה – עיסוי רפואי אורטופדי / ד"ר יעקבי

סגירת תפריט
דילוג לתוכן