עיסוי רקמות עמוק

'עיסוי רקמות עמוק' מיועד לטיפול בשרירים מכווצים, רקמות פגועות ומוקדים נוקשים אשר יוצרים מעגלי כאב, כאבים ומונעים אספקת דם אל האזור הפגוע.

עיסוי רקמות עמוק

'עיסוי רקמות עמוק' פועל על הרבדים העמוקים של השרירים, משכך תופעות כאב, כאבים, מאיץ החלמה של הרקמות הפגועות, משקם את תפקודי המפרקים ותומך ברכישת דפוס יציבה תקין.

השפעת הטיפול, הינה עוצמתית ומתבטאת הן בשיפור התפקודים הפיזיים / מוטוריים של מנגנון שלד / שריר והן בהקלה במישור הרגשי.

 

להבדיל מעיסוי כללי מצוי אשר נועד, בדרך כלל למטרות הרגעה, או רענון !

  • עיסוי רקמות עמוק, הינו תהליך טיפולי אשר מיועד לשיכוך תופעות כאב, טיפול בבעיות שרירים ומפרקים, בעיות גב וצוואר, כתפיים וגפיים, עמוד שדרה וכן בעיות אורטופדיה של מערכת שלד / שריר.

  • עיסוי רקמות עמוק משמש כלי טיפולי יעיל ביותר עבור נפגעים העוברים תהליך שיקום לאחר ניתוח, חבלה, תאונת דרכים, תאונת עבודה, או פציעת ספורט.

  • עיסוי רקמות עמוק מיועד לשיקום תפקודי תנועה ורכישת דפוס יציבה / תנועה תקין.

 

עיסוי רקמות עמוק

הינו שיטת טיפול פיזית, כולית אשר מאיצה את ההחלמה באופן הבא:

  • הפסקת "מעגל הכאב" וכן שיכוך הקרנת כאב באמצעות שיקום המנגנון העצבי של השרירים  (Radicular pain) .

  • הפעלה אקטיבית ופאסיבית של מערכת התנועה על-ידי הנעות יזומות של המפרקים והשרירים לצורך האצה של תהליך ההחלמה (Mobilization).

  • האצה של תהליכים סירקולאטיביים של מערכות הדם והלימפה בגוף  לצורך זירוז תהליך ההחלמה (Circulation).

  • בלימת התפתחות תהליכים דלקתיים ותמיכה בהתחדשות הרקמות הפגועות לאחר אירוע פציעה, חבלה או לאחר הליך פולשני (Regeneration).

  • ארגון מחדש של המרחב האישי של המטופל /ת על-פי עקרונות של הנדסת אנוש ליצירת סביבה נטולת מפגעים כתנאי הכרחי למניעת פגיעות חוזרות (Ergonomics).

 

כל זאת בתהליך הדרגתי וטבעי, המותאם אישית לסף הכאב והסיבולת האישית של כל מטופל או מטופלת.

אם הנך מעדיפ/ה להיפרד מהכאב לאורך זמן ! ללא תלות מתמשכת במשככי כאבים !
'עיסוי רקמות עמוק' הינו הפתרון המושלם עבורך !

 

 


 

מכתבי תודה / עדויות

 

 

 

 

 

 

 


 

 

כאשר מסורת פוגשת חדשנות . . .

מלאכת העיסוי משמשת מזה אלפי שנים כלי טיפולי, זמין וטבעי לביצוע משימות שיקום ותחזוקה של רקמות ומערכות בגופנו.
כיום, במציאות בה קיים שפע מבורך של שיטות עיסוי שונת, ראוי לציין, כי 'עיסוי רקמות עמוק' Deep Tissue Massage, ממשיך לצבור פופולריות גוברת בקרב המטופלים, אודות למכלול יתרונות חשובים הגלומים בשיטה זאת.

'עיסוי רקמות עמוק' משלב טכניקות טיפוליות קלאסיות, כגון: הפעלה תנועתית Mobilization לצורך זירוז תהליך ההחלמה, יחדיו עם טכניקות מודרניות, כגון: מתיחות PNF Stretches אשר מבוססות על ידע מעשי מתחום רפואת הספורט ורפואת כאב ועל ידע עדכני מן התחומים: אורטופדיה, קיניסיולוגיה, נוירולוגיה ועוד.

ד"ר וילהלם רייך

ד"ר וילהלם רייך, הפסיכיאטר האוסטרי-אמריקאי, 1897–1957 'Wilhelm Reich the Austrian 'psychiatrist היה הראשון אשר הניח את יסודות התפיסה המערבית, העכשווית עבור טיפול גוף / נפש והראשון מבין מפתחי שיטת הטיפול המודרנית "עיסוי רקמות עמוק".

ד"ר רייך, עמיתו המקצועי של ד"ר זיגמונד פרוייד חקר וקבע, כבר בתחילת המאה הקודמת, כי רגשות מודחקים, מתחים וחרדות, מתורגמים בגוף לתופעות של התכווצות ברקמות השרירים, כתגובת גוף / נפש ספונטנית לצורך הגנה וכ"שריון" פיזי (Armour) אשר, לצערנו מהווה בפועל חסימה, הן  פיזית והן אנרגטית בגוף על כל המשתמע מכך.

בעקבות מחקרו פיתח ד"ר רייך שיטת טיפול פורצת דרך, בזמנה אשר מבוססת על עיסוי רקמות ממוקד במשולב עם נשימות יזומות, המעודדות הרפיה של הרקמות המכווצות ומשיגות בעקבות זאת שחרור פיזי ורגשי של הרבדים העצורים.

'עיסוי רקמות עמוק' נועד, כאמור לטפל בבעיות שרירים ומפרקים, חוליות עמוד שדרה, גידים, רצועות ועוד – לעיתים במקביל ובמשולב עם שיטות טיפול אחרות, בעלות אורנטציה מקצועית, מקבילה כגון:
"עיסוי רפואי אורטופדי" orthopedic massage therapy
"פיזיותרפיה" Physiotherapy
"רולפינג-אינטגרציה מבנית" Rolfing
"אוסטיאופתיה" Osteopathy ועוד.

בין אם החלטת על דעת עצמך או הופנת על-פי עצת רופא להסתייע ב'עיסוי רקמות עמוק', דאג לוודא שהמטפל אשר בחרת לביצוע התהליך הטיפולי, הינו מטפל המוסמך להשתמש בשיטה זו לצרכי טיפול וכן דאג/י שהמטפל הנבחר יעודכן במירב האינפורמציה אודות מצבך הבריאותי הנוכחי לרבות היסטוריה רפואית הקשורה לבעיתך, כולל תוצאות בדיקות אבחנתיות אשר בוצעו עד כה.

 

 


 

 

עיסוי רקמות עמוק – ההליך הטיפולי

לרבים אשר חוו או שמעו על 'עיסוי רקמות עמוק' יש מגוון דעות ושלל סיפורים אודות התנסותם ב'עיסוי רקמות עמוק' – חלק מהאנשים התרשמו ש'עיסוי רקמות עמוק' הינה חוויה אינטנסיבית ואפילו מעט כואבת משהו, אחרים בחיוך מאיר עיניים ובגעגוע, יעידו כי 'עיסוי רקמות עמוקי, הינו סוג העיסוי הטוב ביותר עבורם – אולם האמת, היא שרוב הציבור, איננו יודע, מה הוא 'עיסוי רקמות עמוק', או עבור מה הוא נועד, מה היא השפעתו, או לחילופין במה הוא שונה מכל עיסוי אחר ?

'עיסוי רקמות עמוק' נבדל מהותית מכל עיסוי מצוי, הודות לתשומת הלב המיוחדת המושקעת במהלך הטיפול בשיקום פיזי של הרקמות הפגועות כגון: שרירים, גידים ורצועות לרבות שיחזור תפקודי המפרקים וכן תמיכה ברכישת דפוסי יציבה ותנועה מתוקנים לצורך מניעת פציעות חוזרות.

בעת ביצוע הליך 'עיסוי רקמות עמוק' בפועל המעסה משתמש בעיקר בכפות הידיים, באצבעות, באגודלים, באמות ובמרפקים ליצירת לחץ, או חיכוך טיפולי, ממוקד  בדרגות עומק שונות, כולל לחיצות נקודתיות, ממוקדות ב'נקודות מעוררות כאב' (Trigger points) כדי לשחרר הידבקויות ברקמות המעטפת (Fascia – פאשיה) וכן כדי לשחרר התכווצויות או 'התקצרות' של שרירים, לרבות הפעלה תנועתית אקטיבית של השרירים.

 

'הידבקות' של חלבוני קולגן לרקמות המעטפת של השרירים (פאשיה) פוגעת בתפקודי התנועה של השרירים, חוסמת אספקה של חמצן וחומרי בניה החיוניים וכן מונעת ניקוז ופינוי של רעלים וחומצות מתוך שרירים אלה – כל זאת עקב חילוף חומרים לקוי (סירקולציה) ואספקת דם לקויה (איסכמיה) אשר מעכבת את החלמת השרירים הפגועים.

 

לאור המפורט לעיל, ניתן להבין מדוע עיסוי רקמות עמוק, הינו חיוני עבור אנשים הסובלים מכאבים ומדלקות שרירים כרוניות כגון פיברומיאלגיה או עבור אנשים הסובלים מדלקות מפרקים כרוניות כגון ארטריטיס ואוסטיאוארטריטיס.

'עיסוי רקמות עמוק', הינו יעיל מאד עבור אנשים בעלי אורח חיים יושבני (sedentary) אשר עבודתם מחייבת ישיבה יום-יומית ממושכת.
לחילופין, עיסוי רקמות עמוק הינו מועיל מאד עבור ספורטאים ואתלטים אשר מפעילים את השרירים באופן אינטנסיבי וקיצוני ואשר זקוקים להחלמה מהירה מפציעות ספורט ולתחזוקה שוטפת של מערכת התנועה.

 

 

 

גדעון מילק

סגירת תפריט
דילוג לתוכן