אנטי כאב קליניקה
טיפול בכאבי גב, צוואר, עמוד שדרה, גפיים ושיקום תנועתי אורטופדי
אנטי כאב קליניקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עיסוי רקמות עמוק

Deep tissue masssage - therapy
 
 
כיצד זה עובד ?
 
שרירים מכווצים ורקמות פגועות נוטות לפתח מוקדים נוקשים אשר יוצרים מעגלי כאב, כאבים, מונעים אספקת דם תקינה אל האזור הפגוע וגורמים, לעתים, גם למוגבלות בתנועה.
 
עיסוי רקמות עמוקעיסוי רקמות עמוק פועל על הרבדים העמוקים של השרירים הפגועים, משכך תופעות כאב, כאבים, מזרז החלמה של הרקמות הפגועות ותומך בשיקום תפקודי התנועה.
 
השפעת הטיפול הינה עוצמתית ומתבטאת הן בשיפור התפקודים הפיזיים / מוטוריים של מנגנון שלד שריר והן בהקלה במישור הרגשי.
 
להבדיל מעיסוי כללי מצוי אשר נועד, בדרך כלל למטרות הרגעה, פינוק או רענון בלבד!
 
0 עיסוי רקמות עמוק הינו תהליך טיפולי המיועד לטיפול בבעיות כאב ותנועה, פתולוגיות של מערכת שלד שריר, בעיות אורטופדיה, טיפול בבעיות גב וצוואר, כתפיים וגפיים, עמוד שדרה, חוליות, מפרקים ושרירים.
 
0 עיסוי רקמות עמוק משמש כלי טיפולי יעיל ביותר גם עבור נפגעים הנמצאים בתהליך שיקום לאחר תאונות דרכים, תאונות עבודה, ניתוח או פציעות ספורט.
 
0 עיסוי רקמות עמוק מיועד לשיקום שרירים, גידים ורצועות פגועות, הגדלת טווחי תנועה ורכישת דפוס יציבה ותנועה מתוקן.
 
0 עיסוי רקמות עמוק יעיל לשיכוך והפגה לטווח ארוך של תופעות כאבים כרוניים ואקוטיים.

עיסוי רקמות עמוק
הינה שיטת טיפול במגע יעילה אשר מאיצה את ההחלמה באופנים הבאים:
 
א. הפסקת "מעגל הכאב" ופתיחת חסימות במסלולי התנועה של השרירים באמצעות נטרול מוקדים מעוררי כאב (Trigger points).
 
ב. הפעלה אקטיבית ופאסיבית של מערכת התנועה על-ידי הנעות יזומות ומבוקרות (Mobilization) של המפרקים והשרירים להאצת תהליכי החלמה של הרקמות הפגועות וכהכנה לקראת שיקום תנועתי מלא של המפרקים והשרירים.
 
ד. זירוז והאצה של תהליכים סירקולאטיביים בגוף (Circulation - דם ולימפה) על-ידי שימוש בטכניקות עיסוי ולחיצות ממוקדות (Friction) ליצירת תנאים אופטימאליים להחלמת הרקמות הפגועות.
 
ה.  בלימת התפתחות תהליכים דלקתיים והאצת תהליכי החלמה לזרוז בניית תאים חדשים (Regeneration) לאחר אירוע פציעה, חבלה או לאחר ניתוח.
 
ו. ארגון מחדש של המרחב האישי של המטופל /ת על-פי עקרונות של הנדסת אנוש מתוקנים ליצירת סביבה נטולת מפגעים כתנאי הכרחי למניעת פגיעות חוזרות (Ergonomics).
 
כל זאת בתהליך הדרגתי וטבעי המותאם לדינאמיקה המוטורית של הגוף ולסף הכאב של כל מטופל או מטופלת.

אם הנך מעדיפ/ה להיפרד מהכאב לאורך זמן ! ללא תלות מתמשכת במשככי כאבים ! עיסוי רקמות עמוק הינו הפתרון המושלם עבורך !    
 

_________________________________________________עשה/י צעד ראשון לשיפור מצבך
ובוא /י לבדיקה במרפאתנו !
  הבדיקה כוללת:
 אבחון סימפטומים של כאב, כאבים, בדיקת מנח עמוד שדרה,
כפות רגליים, דפוס יציבה, בדיקת היסטוריה רפואית אישית ויעוץ
   
או חייג/י:  054-4684146 

_________________________________________________
 
 

עיסוי רקמות עמוק
_____________________________________________________________


 
עיסוי רקמות עמוק
_____________________________________________________________
 


עיסוי רקמות עמוק
_____________________________________________________________
 


עיסוי רקמות עמוק
_________________________________________________כאשר ידע עתיק פוגש מדע מודרני ...
גדעון מילק
 
מלאכת העיסוי משמשת מזה אלפי שנים כלי טיפולי, זמין וטבעי ולביצוע משימות שיקום ותחזוקה של  רקמות ומערכות בגופנו.

כיום, במציאות בה קיים שפע מבורך של שיטות עיסוי שונות, ראוי לציין כי שיטת עיסוי רקמות עמוק  Deep Tissue Massage therapy ממשיכה לצבור פופולריות גוברת בקרב המטופלים וזאת אודות למכלול יתרונות חשובים הגלומים בשיטת עיסוי זו.
 
תודות לנסיון המעשי המצטבר יש, כיום בידי המטפל המקצועי טכניקות טיפול בדוקות לשיכוך כאבים כרוניים ואקוטיים בשילוב טכניקות שיקום קלאסיות כגון הנעות Mobilization פאסיביות ואקטיביות וכן טכניקות מתיחה מתקדמות כגון PNF stretches ואחרות המבוססות על  ידע מדעי מתחום רפואת הספורט וידע עדכני מתחומי הביומכניקה, קיניסיולוגיה ומדעי הנפש.
 
הראשון מבין מפתחי שיטת הטיפול המוגדרת, כיום בשם "עיסוי רקמות עמוק" והראשון אשר הניח את היסודות לתפיסה המערבית, המודרנית של שיטה זו היה הפסיכיאטר האוסטרי-אמריקאי ד"ר וילהלם רייך, 1897–1957
Wilhelm Reich the Austrian psychiatrist,

ד"ר רייך עמיתו המקצועי של ד"ר זיגמונד פרוייד חקר וקבע, כבר בתחילת המאה הקודמת כי אירועי טראומה, רגשות מודחקים, מתחים וחרדות מתורגמים בגוף האדם למתח פיזי המתבטא בנוקשות רקמות הגוף כתגובת גוף נפש המייצרת באופן בלתי נשלט מעין מנגנון הגנה, "שריון" (Armour) אשר פועל כחסימה פיזית ואנרגטית על כל המשתמע מכך.

בעקבות מחקרו פיתח ד"ר רייך שיטת טיפול פורצת דרך, בזמנה המבוססת על עיסוי רקמות ממוקד אשר משולב עם נשימות יזומות המעודדות הרפייה של הרקמות המכווצות ומשיגים בעקבות זאת שחרור פיזי ורגשי של הרבדים העצורים.

שיטת עיסוי רקמות עמוק נועדה במקורה ובמהותה לטפל הן בבעיות הפיזיות, מוטוריות של מערכת התנועה, קרי טפול בבעיות שרירים ומפרקים, חוליות עמוד שדרה, גידים, רצועות והן בפן הרגשי הנובע מבעיות אלה - לעיתים במשולב עם שיטות טיפול במגע אחרות בעלות אורנטציה מקצועית דומה כגון:
פיזיותרפיה"  Physiotherapy
"עיסוי רפואי שיקומי"  orthopedic massage therapy
"רולפינג-אינטגרציה מבנית" Rolfing
"אוסטיאופתיה" Osteopathy ועוד.
 
בין אם החלטת על דעת עצמך או הופנת על-פי עצת רופא להסתייע בעיסוי רקמות עמוק דאג לוודא שהמטפל אשר בחרת לביצוע התהליך הטיפולי הינו מטפל המוסמך להשתמש בשיטה זו לצרכי טיפול וכן דאג/י שהמטפל הנבחר יעודכן במירב האינפורמציה אודות מצבך הבריאותי הנוכחי לרבות היסטוריה רפואית הקשורה לבעיתך כולל תוצאות בדיקות אבחנתיות אשר בוצעו עד כה.


 
עיסוי רקמות עמוק כחוויה טיפולית
גדעון מילק
 
לרבים אשר חוו או שמעו על עיסוי רקמות עמוק יש מגוון דעות ושלל סיפורים אודות התנסותם בעיסוי רקמות עמוק - חלק מהאנשים התרשמו שעיסוי רקמות עמוק הינה חוויה אינטנסיבית ואפילו מעט כואבת, אחרים בחיוך מאיר עיניים ובגעגוע יעידו כי עיסוי רקמות עמוק הינו סוג העיסוי הטוב ביותר עבורם - לרוב הציבור, בדרך-כלל אין כל מושג מה הוא עיסוי רקמות עמוק, עבור מה הוא נועד, מה היא השפעתו, או לחילופין במה הוא שונה, בכלל מ'עיסוי שבדי' ?
 
לגופו של ענין, חלק מן הטכניקות הנהוגות בעיסוי רקמות עמוק, אומנם דומות לאלה המשמשות ב'עיסוי שבדי', אולם ההבדל העקרוני ביניהם מתבטא, לא רק בעומק ובעוצמת הלחץ המופעל על הרקמות המטופלות אלא, במהותו וביעודו של העיסוי, מאחר ועיסוי רקמות עמוק הינו עיסוי טיפולי, רפואי באופיו והוא נועד לטפל באי-סדירות של מערכת התנועה בגוף.
 
עיסוי רקמות עמוק נבדל מהותית מכל עיסוי מצוי הודות לתשומת הלב המיוחדת המושקעת במהלך הטיפול לשיכוך תופעות כאב, כאבים, שיקום רקמות פגועות כגון שרירים, גידים ורצועות כולל עבודה יסודית המושקעת בשיקום תפקודי המפרקים לצורך שיחזור תפקודי התנועה של הגוף וכן תמיכה ברכישת דפוסי יציבה ותנועה מתוקנים למניעת פגיעות חוזרות.
 
בעת ביצוע עיסוי רקמות עמוק נעשה שימוש בידע מקיף בתחום האנטומיה, הפיזיולוגיה והפתולוגיה ובפועל המעסה משתמש בעיקר בידיו, באצבעות, באגודלים, באמות ובמרפקים ליצירת מגע טיפולי ממוקד וממושך ברמות עומק שונות של רקמות הגוף, כולל לחיצות ממוקדות ב'נקודות מעוררות כאב' (Trigger points) כדי לפתוח הידבקויות ברקמות המעטפת (Fascia - פאסיה) וכן כדי לשחרר התכווצות או 'התקצרות' שרירים, לרבות שימוש בטכניקות של הפעלה תנועתית אקטיבית ו/או פאסיבית של השרירים.
 
  
 
הידבקויות של חלבוני קולגן (חלבון מבני) ברקמות המעטפת של השרירים (פאסיה) פוגעות בתפקודי התנועה של השרירים, הן חוסמות זרימה חופשית של חמצן ושל חומרי בניה החיוניים מאד לשיקום השרירים הפגועים וכן מונעות ניקוז ופינוי של רעלים וחומצות מתוך שרירים אלה - כל זאת עקב חילוף חומרים לקוי (סירקולציה) ואספקת דם לקויה (איסכמיה) אשר מעכבת את החלמת השרירים הפגועים ואף, מאיצה היווצרות הידבקויות נוספות.
 
לאור המפורט לעיל, ניתן להבין מדוע עיסוי רקמות עמוק הינו חיוני עבור אנשים הסובלים מכאבים ומדלקות שרירים כרוניות כגון פיברומיאלגיה או עבור אנשים הסובלים מדלקות מפרקים כרוניות כגון ארטריטיס ואוסטיאוארטריטיס.
במקביל עיסוי רקמות עמוק הינו יעיל מאד עבור אנשים בעלי אורח חיים יושבני (יושבנות - sedentary), עבור אנשים אשר עבודתם מחייבת ישיבה יום-יומית ממושכת.
לחילופין, עיסוי רקמות עמוק הינו מועיל מאד עבור ספורטאים ואתלטים אשר מפעילים את השרירים באופן אינטנסיבי וקיצוני
ואשר זקוקים להחלמה מהירה מפציעות ספורט ולתחזוקה שוטפת של מערכת התנועה.
 
העובדה שהיתרונות של עיסוי רקמות עמוק הם כל כך רבים ומקיפים, עדיין לא עונה על השאלה לשאלה מדוע חלק מהאנשים מחייכים באושר כאשר הם נזכרים בחוויה של עיסוי רקמות העמוק ?
ובכן, הגורם לתגובה מסוג זה אשר מביעה זכרון של הנאה צרופה, היא העובדה שבעת ביצוע עיסוי רקמות עמוק משתחררים בגוף המטופל/ת אנדורפינים (חומרים כימיים המצוים באופן טבעי במוח ומסייעים לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח) אשר יוצרים תחושת רגיעה והתעלות.
 
לצפייה בסרטון Youtube המדגים עיסוי רקמות עמוק של שריר הטרפז - לחץ/י על הקישורית למטה:
________________________________________________ 
 
 
 
054-4684146

 
  
 
 
 


054-4684146 
לבדיקה
ואבחון


או חייג:
054-4684146
 
 

 
 
 
 
 
 
 
054-4684146
 
 
 
  
 

        כל זכויות היוצרים של מסמך זה שמורות © לגדעון מילק - אנטי כאב קליניקה 
 

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן