אנטי כאב קליניקה
טיפול בכאבי גב, צוואר, גפיים ושיקום תנועתי אורטופדי
אנטי כאב קליניקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לתיאום
בדיקה או טיפול 
 
054-4684146
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עיסוי רקמות עמוק - רקע

Deep tissue massage therapy
 
 
עיסוי רקמות עמוק מהווה פתרון יעיל ומהיר לבעיות כאב ותפקודי תנועה.
 
עיסוי רקמות עמוק מתיר התכווצויות שרירים, מחדש אספקת דם וחומרי בניה אל הרקמות הפגועות, מזרז את החלמת הרקמות, מעודד רכישת דפוסי תנועה ויציבה מתוקנים ומגביר מודעות ושליטה בכל חלקי הגוף.

השיטה יעילה לטיפול בתופעות כאבים כרוניים ואקוטיים המאפיינים כאבי גב, כאבי צוואר, כתפיים, רגליים וכן לטיפול בבעיות עמוד השדרה.
הטיפול הינו עמוק ואינטנסיבי באופיו, מותאם לרמת סף הכאב האישי של כל מטופל ומטופלת והשפעתו יעילה לאורך זמן.

שיטת עיסוי זו יעילה, גם עבור ספורטאים
אשר חושפים את השרירים למאמצים קיצוניים מידי יום ומשום כך זקוקים, יותר מכל לנטרול מיידי של השפעות מתח וכאב בשרירים, למרות שאין חובה להיות ספורטאי או אתלט כדי להנות מיתרונות שיטת עיסוי זו.

עיסוי רקמות עמוק משמש כלי יעיל ביותר עבור נפגעים הנמצאים בתהליך שיקום לאחר תאונות דרכים ועבודה, פציעות ספורט או ניתוח.
 
מעטפת הפאסיה
במצבי מצוקה כאשר מעטפת הפאסיה בגוף מאבדת את גמישותה בעקבות חוסר פעילות ממושכת, אירוע טראומה, פציעה או מתח כרוני נפגעים תפקודי השרירים ושל האיברים המעורסלים בתוך הפאסיה.
 (Fascia - רקמה חיבור יחודית העוטפת את השרירים ואת רוב איברי גופנו)
 

 
השרירים עצמם מתכווצים ומפתחים מוקדים נוקשים המונעים אספקת דם תקינה אל האזור הפגוע, מחריפים את תופעות הכאב וגורמים למוגבלות תפקוד ו/או תנועה של האיבר כולו.
 
שיטת עיסוי רקמות עמוק נועדה במקורה ובמהותה לטפל הן בבעיות הפיזיות, מוטוריות של מערכת התנועה, קרי טפול בבעיות שרירים ומפרקים, חוליות עמוד שדרה, גידים, רצועות והן בפן הרגשי הנובע מבעיות אלה - לעיתים במשולב עם שיטות טיפול במגע אחרות בעלות אורנטציה מקצועית דומה כגון:
פיזיותרפיה"  Physiotherapy
"עיסוי רפואי שיקומי"  orthopedic massage therapy
"רולפינג-אינטגרציה מבנית" Rolfing
"אוסטיאופתיה" Osteopathy ועוד.
 
 
בין אם החלטת על דעת עצמך או הופנת על-פי עצת רופא להסתייע בעיסוי רקמות עמוק דאג לוודא שהמטפל אשר בחרת לביצוע התהליך הטיפולי הינו מטפל המוסמך להשתמש בשיטה זו לצרכי טיפול וכן דאג/י שהמטפל הנבחר יעודכן במירב האינפורמציה אודות מצבך הבריאותי הנוכחי לרבות היסטריה רפואית הקשורה לבעיתך כולל תוצאות בדיקות אבחנתיות אשר בוצעו עד כה.
 

 
הבדיקה במרפאת "אנטי כאב קליניקה" כוללת:
מבדקים תנועתיים של מפרקי הגוף, זיהוי מגבלות תנועה, בדיקת דפוס יציבה, בדיקת מנח חוליות עמוד שדרה ומנח כפות הרגליים,
  אבחון תופעות כאב, סימפטומים ופתולוגיות, ניתוח היסטוריה רפואית אישית, ניתוח צילומי הדמייה, יעוץ אישי והמלצות לתוכנית טיפולית
 
  
או חייג/י: 054-4684146
 
_________________________________________________
 


כאשר ידע עתיק פוגש מדע מודרני ...
 
מלאכת העיסוי משמשת מזה אלפי שנים כלי טיפולי, טבעי ואינטואטיבי לביצוע משימות שיקום ותחזוקה של  רקמות ומערכות בגופנו.
כיום, במציאות בה קיים שפע מבורך של שיטות עיסוי שונות, ראוי לציין כי שיטת עיסוי רקמות עמוק  Deep Tissue Massage therapy ממשיכה לצבור פופולריות גוברת בקרב המטופלים וזאת אודות למכלול יתרונות חשובים הגלומים בשיטת עיסוי זו.
 
 
תודות לנסיון המעשי המצטבר יש, כיום בידי המטפל המקצועי טכניקות טיפול בדוקות לשיכוך כאבים כרוניים ואקוטיים בשילוב טכניקות שיקום קלאסיות כגון הנעות Mobilization פאסיביות ואקטיביות וכן טכניקות מתיחה מתקדמות כגון PNF stretches ואחרות המבוססות על  ידע מדעי מתחום רפואת הספורט וידע עדכני מתחומי הביומכניקה, קיניסיולוגיה ומדעי הנפש.
 
הראשון מבין מפתחי שיטת הטיפול המוכרת כיום בשם "עיסוי רקמות עמוק" אשר הניח את היסודות לתפיסה המערבית המודרנית של שיטה זו היה הפסיכיאטר האוסטרי-אמריקאי ד"ר וילהלם רייך
Wilhelm Reich the Austrian psychiatrist, 1897–1957
ד"ר רייך עמיתו המקצועי של ד"ר זיגמונד פרוייד חקר וקבע, כבר בתחילת המאה הקודמת כי אירועי טראומה, רגשות מודחקים, מתחים וחרדות מתורגמים בגוף האדם למתח פיזי המתבטא בנוקשות רקמות הגוף כתגובת גוף נפש המייצרת באופן בלתי נשלט מעין מנגנון הגנה, "שריון" (Armour) אשר פועל כחסימה פיזית ואנרגטית על כל המשתמע מכך.

בעקבות מחקרו פיתח ד"ר רייך שיטת טיפול פורצת דרך, בזמנה המבוססת על עיסוי רקמות ממוקד במשולב עם נשימות יזומות המעודדים הרפייה של הרקמות המכווצות ומשיגים בעקבות זאת שחרור פיזי ורגשי של הרבדים העצורים.

_______________________________________
 
 
 
 

 

 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


054-4684146
 
            כל זכויות היוצרים של מסמך זה שמורות © לגדעון מילק - אנטי כאב קליניקה   
 

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן