שחרור לחץ בין-חולייתי

 

אם את/ה, עדיין סובל מתופעה של כאבי גב ! או מכל בעיה אשר נובעת מאי-סדירות בעמוד השדרה, כגון: 'בלט דיסק', או פריצת דיסק', אתה, וודאי יודע עד כמה מצב זה, משבש את שגרת יומך ופוגע באיכות החיים.

כידוע, הטיפול הראשוני בתופעה של כאבי גב וכן בכלל בעיות עמוד השדרה, הינו, כמובן טיפול שמרני, לא פולשני אשר מחייב מענה על שאלה בסיסית !

 

האם הטיפול השמרני מתאים לי ?

 

למי נועד הליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי' ?

תהליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי' מיועד לפתרון בעיות כאב, כאבים אשר מקורן באי-סדירות בעמוד השדרה, בעיות גב וצוואר, יסיאטיקה', הקרנת כאב וכן עבור הפרעות נוירולוגיות כגון: תחושת 'נימול', 'שריפה', חוסר תחושה, חולשת שרירים ועוד.

 

התווית נגד !
על מי אסור תהליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי' ?

– אשה במצב הריון
– נוכחות שבר כל שהוא במערך עצמות עמוד השדרה
– נוכחות מוקד ממאיר, חלילה במערך עמוד השדרה
– מפרצת אבי העורקים הבטני (אנוריזמה של האאורטה הבטנית)
– אוסטיאופורוזיס מתקדם (הדלדלות עצם)
– נוכחות מרכיב מתכתי מושתל במערך עמוד השדרה

 

מהו 'שחרור לחץ בין-חולייתי' לא ניתוחי ?
spinal decompression

 

תהליך 'שחרור לחץ בין-חולייתי' בעמוד השדרה, הינו, כאמור תהליך אשר מטרתו שיכוך תופעות כאב, כאבים באזור הגב, אגן הירכיים והגפיים באמצעות הגדלה טבעית של המרווח הקיים בין חוליות עמוד השדרה.

הגדלת המרחב שבין חוליות עמוד השדרה, מסירה את הלחץ הפיזי, המכאני אשר פועל על כריות הדיסקים הבין-חוליתיים ובכך מסירה, גם את הלחץ הפועל על שלוחות שורשי העצבים הסמוכים.

כך, מתאפשרת נסיגה של המחלה, דיכוי של הדלקת המקומית ולעיתים מתאפשרת, אף נסיגה טבעית של 'בלט דיסק' ושל נוזל הדיסק הנובע מ'פריצת דיסק'.
.
למרבה השמחה, הגדלת הרווח הבין-חולייתי אשר יוצרת תנאי רווחה פיזיים עבור מפרקי עמוד השדרה, מגבירה, גם אספקה נוזלי דם וחומרי בניה לטובת הרקמות הפגועות ובכך מאיצה ומזרזת את תהליך ההחלמה והשיקום.

לנוכח המתואר לעיל, ניכר, כי הליך שחרור הלחץ הבין-חולייתי הלא-ניתוחי, מהווה, לעיתים קרובות חלופה זמינה ובטוחה, לפחות באותם מקרים בהם הליך כירורגי, פולשני, אינו בהכרח חיוני !

מכל מקום, יש לחזור ולהזכיר את מכלול הסיכונים הקיימים בעקבות הליך פולשני, ניתוחי / כירורגי:

– התפתחות תהליך זיהומי ברקמות המנותחות
– תגובה אלרגית בלתי צפויה לחומרי ההרדמה
– היווצרות בלתי צפויה של קרישי דם במערכת כלי הדם
– נזק מכאני וצלקות לרקמות העצבים בסביבת הניתוח

 

עשה צעד ראשון לפתרון בעייתך !

לתיאום מועד לבדיקה / טיפול,  לחץ כאן !

או טלפונית:

054-4684146

v

 

גדעון מילק

 

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן