איזון שלד / שריר

 

כאשר היציבה של גוף תקינה ומאוזנת, הגוף נינוח ונמצא בשיווי משקל אופטימלי, אך כאשר שיווי המשקל מופר !  אזי, הגוף נקלע, מיד למצוקה !
במצב של יציבה לא תקינה, הגוף יגיב בתנועות תמרון ו"פיצוי" ספונטניות באמצעות עבודת שרירים מאומצת תחת עומס – הכל במטרה להשיג שיווי משקל מחדש.

המאמץ הפיזי, החריג אשר משקיע הגוף לצורך השגת שיווי משקל מחדש, גורם, לעתים קרובות לנזקים מצטברים ולתופעות אופייניות כגון: התכווצות שרירים, "התקצרות" של שרירים ושחיקה של המפרקים אשר לרוב מלוות בתופעות כאב, כאבים ואף במוגבלות תנועה ברמה משתנה.

 

איזון שלד / שריר – השיקום התנועתי

התהליך הטיפולי המוגדר 'איזון שלד / שריר' נועד לטיפול במכלול פתולוגיות של מערכת התנועה. בעיות שרירים ומפרקים, בעיות אורטופדיה, בעיות גב ועמוד השדרה, בעיות יציבה ותפקודי תנועה.

עיקרו של הטיפול מתמצה בהשבה הדרגתית ומבוקרת של השרירים והמפרקים לכושר תנועה בטווח מלא, ללא תופעת כאב.
במהלך השיקום מושקעת תשומת-לב מיוחדת בתיקון דפוס היציבה של הגוף ובשיקום מלא של תפקודי התנועה.

הצלחת תהליך השיקום מיוחס לניצול החכם של אפקט הריפוי הטבעי הקיים בגוף.
הודות להפעלה אקטיבית, שיטתית של השרירים ומפרקים אצל המטופל/ת נוצרים תנאים אידיאליים להשתחררות מקיבעונות קיימים והזדמנות פז לרכישה של דפוסי יציבה ותנועה חדשים ומתוקנים.

 

שיטת דורן – Dorn method
Spinal column therapy

מלבד שיטות טיפול  'קלאסיות', מובילות כגון 'עיסוי רפואי אורטופדי' ו'עיסוי רקמות עמוק' אשר מהוות כלי טיפולי מרכזי בעבודת הקליניקה – נעשה שימוש מבורך, גם ב'שיטת דורן' אשר,הינה טכניקה ייחודית, המיועדת לפתרון בעיות מפרקים ושרירים אשר נובעות במקורן מתת-פריקה, או סטייה של חוליות עמוד שדרה, אגן הירכיים והגפיים התחתונות (ראה הרחבה)

 

הגישה הטבעית לאיזון שלד / שריר:

עיסוי רפואי אורטופדי – (Orthopedic medical)

כלי טיפולי ראשון במעלה לטיפול ברקמות פגועות כגון: שרירים (גידים ורצועות) ועל מערך המפרקים. נועד לשיכוך תופעות כאב, האצה של תהליך ההחלמה ושיקום תפקודי תנועה. (ראה הרחבה)

 

 

 

עיסוי רקמות עמוק – (Deep tissue massage therapy)

פועל על הרבדים העמוקים של השרירים הפגועים, משיג הרפיה של השרירים המכווצים, משכך תופעות כאב, מזרז החלמת שרירים ותומך בשיקום תפקודי התנועה. (ראה הרחבה)

 

 

 

שיטת דורן  Dorn Method – Spinal column therapy

נועד לטיפול בבעיות מפרקים הנובעות במקורן מתת-פריקה, או סטייה של חוליות עמוד שדרה ומפרקי אגן הירכיים. (ראה הרחבה)

 

 

 

שיקום תנועתי, עצבי – (Trigger points therapy)

שיקום המנגנון העצבי התוך-שרירי, מיועד לפתרון בעיות כאב ובעיות אורטופדיה של מערכת התנועה. מבוסס על אבחון יסודי של דפוס היציבה ודפוס התנועה לצורך שיקום תפקודי התנועה. (ראה הרחבה)

 

 

 

עשה צעד ראשון לפתרון בעייתך !

לתיאום מועד לבדיקה / טיפול,  לחץ כאן !

או טלפונית:

054-4684146

v

גדעון מילק

סגירת תפריט
דילוג לתוכן