אנטי כאב קליניקה
טיפול בכאבי גב, צוואר, עמוד שדרה, גפיים ושיקום תנועתי אורטופדי
אנטי כאב קליניקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 פריצת דיסק, בלט דיסק, הטיפולקיומו של 'עמוד שדרה' בגופנו, אמנם משייך אותנו למועדון היוקרתי, המוגדר "בעלי חוליות", אך על כך, אנו נאלצים, לעתים לשלם מחיר כאב רב, הכיצד ?

מבנה עמוד השדרה מתרומם אנכית כלפי מעלה, כמו מגדל חוליות זקוף אשר לאורכו עובר חוט השדרה ודרכו מסתעפים שלוחות שורשי העצבים אשר מעצבבים את איברי הגוף.

בגלל המבנה האנטומי הפגיע של עמוד השדרה הינו, מהווה מקור צפוי לבעיות אורטופדיה ובעיות עצביות (נוירולוגיה) כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק ועוד.


פריצת דיסק - מנגנון הפציעה

אירוע פריצת דיסק, או בלט דיסק מתרחש, לרוב עקב לחץ מכאני אשר פועל על כריות הדיסקים הבין-חולייתים אשר מפרידים בין חוליה לחוליה.

לחץ קריטי על מעטפת דיסק זה גורם, לעתים לפריצה של נוזל הדיסק כלפי חוץ עד לכלל לחץ ישיר של נוזל הדיסק על שורשי העצבים - על כל המשתמע מכך, (קרא/י הרחבה בהמשך).גורמים לפריצת דיסק / בלט דיסק

- צמצום, או קריסה של המרווח הבין-חולייתי עקב שינויים ניווניים בחוליות עמוד השדרה וכן עקב סטייה, או פריקה של מפרקי החוליות.

- מתיחת-יתר של שרירים כתוצאה מביצוע תנועה קיצונית, לא מבוקרת, כגון סיבוב, או פיתול של עמוד השדרה.

- התכווצות כרונית, מתמשכת ו/או התכווצות ספונטנית של שרירים בסביבת עמוד השדרה.

- כפיפה, או פשיטה קיצונית של הגוו במנח בו הברכיים ישרות ונעולות.

- תנועת גוף המשלבת, בו-זמנית, גם סיבוב וגם כפיפה מאומצת של הגוו.

- עומס-יתר על מערך עמוד השדרה עקב הרמת משא כבד, ביצוע תנועות חוזרניות, משקל יתר, מנח אגן ירכיים, או מנח כפות רגלים בלתי מאוזן.


- טראומה, חבלה, פציעת ספורט, צליפת שוט, חולשה וחוסר איזון של שרירי השלד, דפוס יציבה, או דפוס תנועה לקוי.


- אורח חיים יושבני (ישיבה, או נהיגה ממושכת) וכאמור לעיל, התכווצות כרונית, או התכווצות ספונטנית של שרירים בסביבת חוליות עמוד השדרה.
נזקים של פריצת דיסק, בלט דיסק

כאמור, במצב של פריצת דיסק, או בלט דיסק נוצר לחץ ישיר על שורש העצב במקור מוצאו מעמוד השדרה.
לחץ זה משבש את התיפקוד הנוירולוגי של העצב, יוצר  דלקת מקומית אשר מלווה, בדרך-כלל בתופעות כאב, כאבים, לרבות הקרנות כאב אל אזורים מרוחקים הנשלטים ע"י אותו שורש עצב, כגון גפיים עליונות, או גפיים תחתונות - הכל על פי גובה שורש העצב הלחוץ.

לחץ משמעותי על שורשי העצבים עלול לפגוע בתפקוד התנועתי, מוטורי של הגפיים עד לכלל מוגבלות תנועה ברמה משתנה.

יש לציין, כי לפני פגיעה תנועתית משמעותית בגפיים התחתונות או העליונות - מקדימות לכך, בדרך-כלל תופעות של אי-סדירות תחושתית (סנסורית) אשר מתבטאת בסימפטומים נוירולוגיים, אופיניים, כגון: חולשת שרירים, חוסר תחושה, תחושת "נימול", תחושת "צריבה", "שריפה", "דקירות" וכמובן תופעות של הקרנת כאב, כאבים.

חשוב לציין, כי, רק 6% מכלל מאירועי הגב המוכרים לנו, נובעים מאי-סדירות עצבית, כגון פריצת דיסק, או בלט דיסק.

לסיכום, כאמור רוב רובם של אירועי הגב המוכרים לנו, נוצרים עקב התכווצות שרירים כרונית, מתמשכת, או לחילופין עקב התכווצות ספונטנית, קיצונית בסביבת עמוד השדרה.אז מה הוא הפתרון ?

הגישה הטיפולית הטבעית
פריצת דיסק / בלט דיסק
 
חשוב לחזור ולהדגיש, כי מבחינה פיזיולוגית - הגדלת המרווח האנטומי שבין חוליות עמוד השדרה באמצעות הרפייה והארכה של השרירים התומכים בעמוד השדרה - מפחיתה באופן ישיר את הלחץ הפועל על שורשי העצבים המסתעפים מעמוד השדרה - כך נוצרת הקלה והפחתה מיידית של תסמיני הכאב, כאבים, על כל היתרונות הנובעים מכך.

כך אנו יוצרים תנאים פיזיולוגיים, אופטימליים לשיכוך תופעת הכאב, דיכוי של התהליך הדלקתי, זירוז תהליך ההחלמה ושיקום הרקמות הפגועות.


עיסוי רפואי אורטופדי
פריצת דיסק / בלט דיסק

הצלחתן הרבה של שיטות הטיפול במגע -  עיסוי רפואי / עיסוי רקמות עמוק בפתרון בעיות כאב, כאבים של שרירים, מפרקים וכלל מערכת התנועה -
מיוחסת לניצול החכם אשר עושות שיטות אלה בתכונת הריפוי הטבעי, הספונטני של גופנו - קרי, יכולת מופלאה של האורגניזם לתקן את הרקמות הפגועות ע"י גיוס מקיף של כלל מערכות הגוף להשגת מטרה זו.

מהו עיסוי רפואי אורטופדי ?

עיסוי רפואי אורטופדי, הינה שיטת הטיפול המרכזית בתחום השיקום התנועתי אשר מבוססת על טכניקות בדוקות וידע מתחום רפואת הספורט, פיזיוטרפיה, אורטופדיה, נוירולוגיה, ביומכניקה ועוד.

עיסוי רפואי אורטופדי יעיל מאד בפתרון בעיות כאב, כאבים, בעיות עמוד שדרה, גב וצוואר, פריצת דיסק ובלט דיסק, סיאטיקה, אישיאס (sciatica), בעיות מפרקים, אורטופדיה ועוד.

בתהליך הטיפולי מתבצעת הפעלה תנועתית, מבוקרת של השרירים והמפרקים (Mobilization) לצורך שיחזור תיפקודי התנועה של הגוף ולזירוז ההחלמה של השרירים והמפרקים הפגועים.
הכל, כמובן ללא כל הליך פולשני וללא כל שימוש בתרופות או כימיקלים !יתרונות - עיסוי רפואי אורטופדי / הטיפול במגע

כאמור, הטיפול במגע מעצים ומגביר את סגולת הריפוי הטבעי של הגוף באמצעות יצירה מכוונת של תנאים פיזיים לזירוז ההחלמה באופנים הבאים:

- משכך כאבים, משחרר התכווצויות שרירים ומרגיע את מערכת העצבים.

- משקם ומשחזר את תפקודי השרירים והמפרקים.

- מגביר אספקת דם וחומרי בניה אל הרקמות הפגועות (circulation).

- חיזוק כוח וסיבולת של השרירים, הגידים והרצועות.

- מחזק את הכוח ואת הסיבולת של השרירים, הגידים והרצועות.

- מעודד ברכישה של דפוסי תנועה ויציבה מתוקנים ומניעת פציעה חוזרת.


_________________________________________

עשה /י צעד ראשון לפתרון בעייתך ובוא /י לבדיקה במרפאתנו
 
 
או חייג/י:    054-4684146
_________________________________________ 
 
 
054-4684146

 
  
 
 
 


054-4684146 
לבדיקה
ואבחון


או חייג:
054-4684146
 
 

 
 
 
 
 
 
 
054-4684146
 
 
 
  
 

        כל זכויות היוצרים של מסמך זה שמורות © לגדעון מילק - אנטי כאב קליניקה 
 

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן