אנטי כאב קליניקה
טיפול בכאבי גב, צוואר, גפיים ושיקום תנועתי אורטופדי
אנטי כאב קליניקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לתיאום
בדיקה או טיפול 
 
054-4684146
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כאב, תנועה ובריאות הגוף 

 
 
ב"מסכת ברכות" מופיע נוסח תפילה המביע שאיפה לאיכות חיים ולבריאות טובה, בהתבסס על הכתוב בספר ישעיהו: "וְעַצְמתֶיךָ יַחֲלִיץ וְהָיִיתָ כְּגַן רָוֶה ...".
 
ברכה מסורתית זאת מבוססת על תובנה בסיסית הקושרת באופן ישיר בין תנועה תקינה של הגוף לבין בריאות הגוף ככלל, או בשפה פשוטה - תפקוד תקין של מערכת התנועה בגופנו הינו תנאי חיוני לתקינות פעולה של כלל מערכות הגוף.
 
לצערנו, לרוב אנו מכירים בחיוניותה של מערכת התנועה המבורכת של גופנו, רק בדיעבד כאשר היא נפגעת מסיבה כל שהיא, או כאשר מי מאיתנו עובר באופן אישי חוויה מתסכלת של מוגבלות תנועה המלווה בחווית כאב.
 
בשגרת היום-יום, תכונת התנועה של גופנו מתאפשרת תודות למערך מפרקים ושרירים המתפקדים כמנגנון צירים רב-כיווני, משוכלל. הכוח הדינמי, המניע של השרירים מייצר תנועה זורמת וחופשית אשר משרתת את כל מערכות הגוף, אולם דינמיקה אידיאלית זאת מופרת, די בקלות כאשר בסביבה מופיע איום פיזי או נפשי המסכן את שלומנו ואת שלמות גופנו, הו, אז מגיב הגוף למצב חירום זה בהתכווצות שרירים אשר יוצרת מעין "שריון" הגנה בפני הסביבה המאיימת, לעיתים לצורך הגנה על איברים חיוניים בגופנו ולעיתים לצורך הדחקה של רגשות קיצוניים.
 
כאשר ההתכווצות המגוננת הנ"ל נמשכת לאורך זמן ומתקבעת בגוף כדפוס קבוע היא פוגעת בתפקודים של מערכת התנועה ויוצרת מוגבלות תנועה ברמות שונות, בגלל היווצרות "קיצורים" ברקמות השרירים וכן בגלל התכווצות של רקמת המחתלת (Facsia) העוטפת את השרירים וגם את האיברים הפנימיים של גופנו.
 
בפועל, חרדות ומתחים נפשיים כרוניים מתורגמים בגוף להתכווצות כרונית של מערך השרירים והמחתלות אשר מלבד פגיעה בתנועתיות הגוף הינה פוגעת גם בתקינות זרימת הדם אל איברי הגוף השונים (Circulation), פוגעת במוליכות החשמלית של מערכת העצבים, יוצרת חסימות אנרגטיות, נוקשות, מוגבלות תנועה וכמובן, בסופו של יום, גם תופעות, כאבכאבים.
 
תופעת כאב ומצב של מוגבלות תנועה הינם צמד סימפטומים הכרוכים אחד ברעהו - כאשר קיימת תופעת כאב היא יוצרת כברירת מחדל מצב של מוגבלות תנועה ובמקביל מצב של מוגבלות תנועה יוצר תופעות כאב, כאבים - מעין "מעגל קסמים" אכזרי הניתן לעצירה רק ע"י נטרול אחד ממחולליו.
 
יתרה מכך - כישלון נקודתי כל-שהוא במערכת התנועה מייצר כשלים תנועתיים נוספים באזורים סמוכים וכבתגובת שרשרת "מתגלגלת" נוצר כאב גם באזורים מרוחקים בגוף, אי-לכך בבואנו לטפל בבעיה יש לאמץ גישה טיפולית מקיפה המסוגלת לזהות את מקורו הראשוני של הכשל ולנטרל אותה במקור.
 
הצלחתן הרבה של שיטות הטיפול במגע כגון עיסוי רקמות עמוק ועיסוי רפואי בפתרון בעיות כאב ותנועה מיוחסת לניצול החכם אשר עושות שיטות אלה בתכונות הריפוי הטבעי של גופנו באמצעות יצירה מכוונת של תנאים פיזיולוגיים התומכים והמאיצים את החלמתם של הרקמות הפגועות.
 
עיסוי רקמות עמוק הינה שיטת עיסוי החודרת לרבדים העמוקים של הרקמות, פועלת על המוקדים הפגועים, משיגה הרפיה של השרירים המכווצים, מאיצה אספקת דם וחומרי בניה אל הרקמות הפגועות ומשקמת את תפקודי השרירים והמפרקים.
השפעת הטיפול הינה עוצמתית ומתבטאת הן בשיפור התפקודים הפיזיים, המוטוריים של הגוף והן בהקלה במישור הרגשי.
בהיבט המעשי היום-יומי, תחזוקה לקויה של מערכת התנועה, חוסר פעילות תנועתית, או ךחילופוין פעילות מוטורית קיצונית, שימוש-יתר או ביצוע משימות עבודה בתנוחת גוף בה האיברים מקובעים ונעולים לאורך זמן "מזמינים" פגיעה בשלמות רקמות השרירים, הגידים והרצועות.
 
לדוגמא: ישיבה ממושכת, ביצוע עבודות בכריעה ממושכת וכן משימות עבודה או ספורט הכרוכות בביצוע תנועות חוזרניות אשר מפעילות עומס רב על רקמות רכות כגון שרירים, גידים ורצועות הינם דוגמא לגורמי סיכון נפוצים המאיימים על תפקודי המפרקים ומערכת התנועה בכללה.
לסיכום, הפעלה מאוזנת של מערכת התנועה הינה פעילות החיונית לגוף החי מאחר והיא תומכת באופן אינטנסיבי בתחזוקה שוטפת של כל מערכות הגוף, מסייעת במניעת מחלות וחיונית לאיזון תהליכי גוף נפש.
 ________________________________________________________
 
 

 
הבדיקה במרפאת "אנטי כאב קליניקה" כוללת:
מבדקים תנועתיים של מפרקי הגוף, זיהוי מגבלות תנועה, בדיקת דפוס יציבה, בדיקת מנח חוליות עמוד שדרה ומנח כפות הרגליים,
אבחון תופעות כאב, סימפטומים ופתולוגיות, ניתוח היסטוריה רפואית אישית, ניתוח צילומי הדמייה, יעוץ אישי והמלצות לגישה טיפולית
 
נשמח לתאם עמך מפגש לאבחון וליעוץ אישי
 
 
או חייג/י: 054-4684146
_________________________________________________
 
 
מאמרים בתחום:
 

 

 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


054-4684146
 
            כל זכויות היוצרים של מסמך זה שמורות © לגדעון מילק - אנטי כאב קליניקה   
 

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן