אנטי כאב קליניקה
טיפול בכאבי גב, צוואר, גפיים ושיקום תנועתי אורטופדי
אנטי כאב קליניקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לתיאום
בדיקה או טיפול 
 
054-4684146
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סיאטיקה פסיכוסומטית

 
העצב הסיאטיתופעת הכאב המוגדרת "סיאטיקה", או "אישיאס" (לומבגו) מוגדרת ע"י הרפואה המערבית כתגובה עצבית / דלקתית של הגוף עקב לחץ פיזי אשר פועל על שורשי העצבים באזור החוליות המותניות, ו/או לחץ על העצב הסיאטי לאורך מסלולו - היוצרים כאב, כאבים אשר מקרינים, גם אל הגפיים התחתונות.

אבחון זה, אכן תואם פיזיולוגית את המתרחש ברקמות פגועות בסביבת סיאטיקה מצויה, אולם לעיתים קרובות, אבחון זה אינו שלם מאחר והוא איננו חושף את הסיבה הסמויה אשר מחוללת חלק גדול ממקרי הסיאטיקה !
 
קונפוציוס, גדול הפילוסופים של סין אמר:
"כדי להכיר תרבות של עם יש להקשיב, תחילה למוסיקה שלו",
כך בהשאלה אל תחום בריאות הגוף, יש להאזין, תחילה לשיח הנפש, כדי להבין את המתרחש עמוק פנימה במסתורי הגוף. הגוף והנפש גרים בכפיפה אחת ומנהלים יחסי גומלין הדוקים, גם כאשר אנו, עצמנו איננו מודעים לכך.
 
כבר בתחילת המאה הקודמת חקר וגילה הפסיכואנליסט האוסטרי-אמריקאי ד"ר וילהלם רייך, עמיתו המקצועי של ד"ר זיגמונד פרויד כי מתחים, חרדות ורגשות מודחקים מתורגמים בגוף האדם לתגובות פיזיולוגיות ממשיות כגון התכווצות שרירים ותופעות כאב, כאבים אשר נוצרים באופן ספונטני, בלתי-רצוני.
 
למען האמת, אין דבר מהפכני בגילוי זה, הרי ידוע לכל שהגוף מייצר באופן שוטף תגובות פיזיולוגיות לגירויים רגשיים שונים, לדוגמא: רגש של פחד או בהלה גורם להתרחבות האישונים בעין, להאצת זרימת הדם, לזיעה מוגברת ואי-סדירות של פעולת המעיים, כך, גם ובאופן דומה מחשבות מיניות מעוררות פעילות הורמונאלית מוגברת ועוררות של איברי המין.
 
רשימת הדוגמאות הממחישות את הקשר הפסיכוסומטי הישיר בין גוף לנפש (פסיכו-נפש, סומטי-גופני) הינה ארוכה, מקיפה את כל מערכות הגוף, ומתבטאת, כמובן גם בתופעת הכאב אשר הינה יצירה ספונטנית של מנגנון ההגנה התת-הכרתי. מנגנון זה מגן עלינו מפני רגשות קיצוניים או מחשבות קשות אשר איננו מסוגלים להכיל.
מנגנון ההגנה התת-הכרתי משתמש בכאב כאמצעי הסחה יעיל ביותר להדחקת אותן חוויות רגשיות בלתי נסבלות.
 
מנגנון ההגנה התת-מודע שלנו ער לכך שהופעת כאב במקום כל כל-שהוא בגופנו תמשוך מייד את מלוא תשומת ליבנו ולכן כאשר הוא מזהה מצוקה רגשית קיצונית הוא מייצר כאב, פשוט ע"י הפחתת אספקת דם אל אזור מסויים בגופנו Ischemia כדי לייצר שם ריאקציה דלקתית המובילה, מייד לתגובת כאב - ככל שעוצמת החויה הרגשית המודחקת קשה יותר, כך נדרשת הסחה גדולה יותר ולכן גם עוצמת הכאב תהיה גבוהה יותר!

מן הראוי להבהיר, כי תופעת הכאב הפסיכוסומטי איננה פרי דמיון לא מציאותי אלא חווית כאב פיזית מוחשית המתרחשת בגוף בעוצמות משתנות.
ניתן להניח שאין אדם על פני הארץ אשר לא חווה אי-פעם כאב פסיכוסומטי.
הכאב הפסיכוסומטי הינה תופעה אנושית ואוניברסלית אשר נבדלת בין אדם לאדם רק במיקומה, עוצמתה ובמשך הופעתה.
 

הגישה הטיפולית השמרנית הטבעית
 
למרות ש"סיאטיקה" פסיכוסומטית הינה אחת מהצורות הנפוצות של כאב מוקרן, היא איננה זוכה, כאמור לאבחנה מבדלת אשר מכירה בגורם הנפשי כגורם קריטי ביצירת הבעיה - פשוט, כי המערכת הרפואית הנהוגה כאן בארץ לא ערוכה דייה, כדי לטפל באופן מכוון בבעיות כרוניות הכרוכות באינטראקציה בין גוף ונפש
.
טיפול במגע והפעלה תנועתית יזומה של המטופל /ת באמצעות שיטות טיפול במגע כגון עיסוי רקמות עמוק ועיסוי רפואי עושים נפלאות בתחום זה והשפעת הטיפול מתבטאת הן בשיפור התפקודים הפיזיים / מוטוריים של המפרקים במנגנון שלד / שריר והן בהקלה במישור הרגשי.
 
בהיבט הפיסיקאלי, המיידי - הרפיית השרירים והגמשת הרצועות המקיפות את החוליות מגדילה את חלל המרחב שבין חוליות עמוד השדרה, מפחיתה את הלחץ על שורשי העצבים ועל הדיסקים הבין-חוליתיים ובכך תורמת באופן ישיר לשיכוך הכאבים הנלווים ולבלימת התהליך הדלקתי בסביבת שורשי העצבים.
 
במקביל, הגברת זרימת הדם והאצת התהליכים הסירקולטיביים הטבעיים של הגוף באמצעות עיסוי רקמות עמוק ו/או עיסוי רפואי מחישה חומרי בניה וחלבונים נוגדי דלקת אל הרקמות הפגומות אשר חיוניים מאד לזרוז תהליך ההחלמה.
 
אשר על כן מובנת ההמלצה הגורפת להשתמש בשירותי טיפול במגע לפתרון בעיות כאב אשר מקורם גם במתחים נפשיים.


_________________________________________________

עשה /י צעד ראשון לפתרון בעייתך ובוא /י לבדיקה במרפאתנו


או חייג/י:  054-4684146

_________________________________________________

 
 

 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


054-4684146
 
            כל זכויות היוצרים של מסמך זה שמורות © לגדעון מילק - אנטי כאב קליניקה   
 

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן