אנטי כאב קליניקה
טיפול בכאבי גב, צוואר, גפיים ושיקום תנועתי אורטופדי
אנטי כאב קליניקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לתיאום
בדיקה או טיפול 
 
054-4684146
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 

עיסוי ובריאות 

 
 

מקורות
הרבה לפני זמננו, כבר בשחר הציוויליזציה של המין האנושי - אצל תרבויות עתיקות כגון: סין, יוון, רומא, מצרים ועוד, התקיימו מסורות מפותחות של טכניקות עיסוי וטיפול במגע תודות לתרומתם המבורכת לבריאות ולרווחת האדם.
 
 
בעידן הנוכחי – אנו נהנים מרנסאנס מבורך בתחום זה ומהכרה גוברת, הן מדעית והן ממסדית בסגולות הריפוי הטבעיות הגלומות בפעולת העיסוי.
בין מורי הדרך אשר גילו מחדש ואף פיתחו את תורת העיסוי ואת שיטות הטיפול במגע של העידן החדש מן הראוי למנות את:


הרופא השוודי ד"ר פר הנריק לינג


Per Henrik Ling the Swedish physician, 1776-1838

ד"ר לינג טרח לחקור ולחשוף בפני העולם המערבי את תכונות הריפוי של מסורות העיסוי הנהוגות מזה מאות בשנים במזרח הרחוק (סין ורפואה סינית) ואף הניח את היסודות למהדורה המערבית של תורת העיסוי המוכרת, כיום במתכונתה החדשה בשם: "עיסוי שוודי" Swedish massage.
 

הפסיכיאטר האוסטרי-אמריקאי ד"ר וילהלם רייך


Wilhelm Reich the Austrian psychiatrist, 1897–1957

ד"ר רייך עמיתו המקצועי של ד"ר זיגמונד פרוייד חקר וגילה, כבר בתחילת המאה שעברה כי טראומות, רגשות מודחקים וחרדות מתורגמים בגוף האדם למתח פיזי המתבטא בנוקשות רקמות הגוף (כמנגנון הגנה) המהווה מעין "שריון" פיזי (Armour) היוצר חסימה אנרגטית כרונית.
 
ד"ר רייך פיתח שיטת טיפול פורצת דרך, בזמנה המבוססת על עיסוי רקמות ממוקד משולבת בנשימות יזומות אשר מעודדת הרפיה של רקמות הגוף הנוקשות ומשיגה בעקבות זאת שחרור פיזי ורגשי של הרבדים העצורים.
 

קצרה היריעה מלתאר את כל שלל שיטות הטיפול במגע הנפוצות כיום בארץ ובעולם, אך ניתן לציין בהכללה את הבולטות שבהן: אינטגרציה מבנית (רולפינג), איזון שלד שריר, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי ספורטאים, עיסוי שוודי ועוד.

מן הראוי, כמובן להזכיר את מקומן המכובד של שיטות הטיפול במגע מן המזרח הרחוק אשר נקלטו במערב כגון: טווינא, שיאצו, אקופונקטורה, עיסוי תאילנדי ועוד.
 
סגולות העיסוי
- פעולת העיסוי משככת כאבים ומרגיעה את מערכת העצבים הכללית.
- ממריצה את זרימת הדם ואת אספקת חומרי הבניה אל הרקמות הפגועות.
- מפזרת הצטברויות של חומצות חלב וחומרי פסולת שברקמות השרירים.
- בולמת התפתחות דלקות ברקמות הפגועות ומפזרת נפיחויות ושטפי דם.
- מחזקת את טונוס השרירים ומגדילה את טווחי תנועתם.
- מחזקת את הכוח ואת הסיבולת של השרירים, הגידים והרצועות.
- מחזקת את המערכת החיסונית ומעודדת את פעולת מערכת הלימפה.
- משמשת כלי לזיהוי ולפתיחת "חסימות" פיזיות ואנרגטיות בגוף.
 
יש להדגיש כי רמת ההשפעה של פעולת העיסוי משתנה באופן אינדיוידואלי אצל כל מטופל או מטופלת ומתבטאת בשיפור רב-מערכתי של כלל תפקודי הגוף מעבר לקבוצת הרקמות המטופלת.
 
 

עיסוי רקמות עמוק

 

עיסוי רקמות עמוק הינה שיטת עיסוי החודרת לרבדים העמוקים של הרקמות, פועלת על המוקדים הפגועים, משיגה הרפיה של השרירים והמחתלות המכווצות ומאיצה אספקת דם וחומרי בניה אל האזור הפגוע .

השפעת הטיפול הינה עוצמתית ומתבטאת הן בשיפור התפקודים הפיזיים והמוטוריים של הגוף והן בהקלה במישור הרגשי, כפי שיובאר להלן.

 

 


במצבי מצוקה כאשר רקמת החיבור הנקראת מחתלת Fascia (רקמה ייחודית העוטפת את השרירים ואת רוב איברי גופנו) מאבדת את גמישותה עקב אירוע טראומתי, חבלה, מתח או מועקה נוצרת מוגבלות תפקודית של השרירים ושל האיברים המעורסלים בתוכה ונפגעת אספקת הדם ווזרימת האנרגיה אל האיזור הפגוע. שרירים פגועים, גם הם נוטים לפתח מוקדים נוקשים המונעים אספקת דם תקינה אל האזור הפגוע, מחריפים את תופעות הכאב וגורמים למוגבלות תפקוד ו/או תנועה של האיבר כולו.

עיסוי רקמות עמוק מיועד בעיקרו לשיקום רקמות השרירים והמחתלות, שיקום תפקודי התנועה של הגוף ולשיכוך והפגה של תופעות כאבים כרוניים ואקוטיים המאפיינים כאבי גב, כאבי צוואר, כתפיים, גפיים ובעיות עמוד שדרה.

 
עיסוי רפואי
עיסוי רפואי הינו הליך טיפולי הפועל על כלל מערכות הגוף במטרה לשפר את פעולת האיברים השונים, להקל על תופעות כאב ולהאיץ החלמת רקמות אשר ניזוקו כתוצאה מחבלה או כתוצאה מדפוסי תפקודתנועה לקויים.
עיסוי רפואי , ממריץ את מחזור הדם, מעודד את פעולת בלוטות הגוף ומערכת הלימפה, מחזק את המערכת החיסונית וגורם להטבה גם במישור הנפשי.
 
עיסוי רפואי שיקומי
עיסוי רפואי שיקומי מתמקד בשיקום תיפקודי המפרקים והשרירים, שיקום תפקודי התנועה של הגוף, טיפול בבעיות שלד שריר וטיפול בבעיות אורתופדיות הנובעות מחבלה או מדפוסי תפקוד, תנועה ו/או יציבה לקויים.
עיסוי רפואי שיקומי יעיל לטיפול בכאבים כרוניים ואקוטיים כגון: כאבי גב, כאבי צוואר, כתפיים וגפיים המאפיינים בעיות גב ועמוד שדרה, פציעות ספורט, מתיחה וקריעה של שרירים ורצועות, נקעים, תופעות כאב מוקרן כגון סיאטיקה (Sciatica).

 

                                                           בברכה
                                                 ואיחולי שפע בריאות
                                            
                                                          גדעון מילק

 

________________________________________________________
 

  
הבדיקה במרפאת "אנטי כאב קליניקה" כוללת:
מבדקים תנועתיים של מפרקי הגוף, זיהוי מגבלות תנועה, בדיקת דפוס יציבה, בדיקת מנח חוליות עמוד שדרה ומנח כפות הרגליים,
אבחון תופעות כאב, סימפטומים ופתולוגיות, ניתוח היסטוריה רפואית אישית, ניתוח צילומי הדמייה, יעוץ אישי והמלצות לגישה טיפולית
 
 
או חייג/י: 054-4684146
_________________________________________________
 
 
מאמרים בתחום:
 

 

 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


054-4684146
 
            כל זכויות היוצרים של מסמך זה שמורות © לגדעון מילק - אנטי כאב קליניקה   
 

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן