אנטי כאב קליניקה
טיפול בכאבי גב, צוואר, גפיים ושיקום תנועתי אורטופדי
אנטי כאב קליניקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לתיאום
בדיקה או טיפול 
 
054-4684146
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

כאבי גב וכאבי צוואר

 
 


חוליות עמוד שדרהאם הנך סובל/ת מכאבי גב או מכאבי צוואר ... ולמרות שכבר נבדקת ע"י רופא מקצועי ועברת בדיקות אבחנתיות מתאימות – עדיין אין לך תמונת מצב בהירה לגבי מצבך, מאמר זה עשוי לסייע לך.

 
באופן עקרוני – יש להבדיל בין כאבים המוגדרים כאבים "אקוטיים" שהינם כאבים בדרך כלל כאבים חריפים המופיעים מייד או בסמוך לאחר אירוע הפגיעה לבין כאבים המוגדרים ככאבים "כרוניים" הנוכחים לאורך זמן, מופיעים בעוצמות כאב משתנות והופכים ל"אורח לא רצוי" אך קבוע בחייך. .
 
כמו כן, יש להבדיל בין כאב המוגדר כאב "קורן" (Radicular pain) אשר מתפשט גם אל אזורים מרוחקים מעבר לאזור הגב והצוואר עצמם, כלומר אל אזורי הגפיים העליונים או התחתונים - לבין כאב המכונה כאב "מכאני" מקומי אשר ממוקד באזור הפגיעה עצמו. (כפי שיוסבר להלן).
 
לתשומת לב ! אבחון שטחי עלול לשגות ולהכליל את סוגי הכאב הנ"ל למרות שהינם מייצגים פתולוגיות שונות במהותן.
 
 
עצביםכאב "קורן" (Radicular pain)
כאב "קורן" הינו כאב אשר מקורו בלחץ על שורש עצב במוצאו מתעלת עמוד השדרה או לחץ על שלוחת עצב במסלול הסתעפותו, בדרכו אל איבר היעד - לחץ זה יוצר גירוי חריג על העצב אשר יוצר תגובה פיזיולוגית במקום ולאחר מכן, מוביל לתגובה נוירולוגית "מתגלגלת" אשר המשפיעה, גם על איברי גוף מרוחקים.
לדוגמא - כאשר מקור הלחץ הוא על שלוחות עצבים באיזור עמוד השדרה הצווארי (חוליות C1-C7 לרבות חוליות חזיות עליונות) - הכאב עלול להתפשט אל הכתף והשכמה ולאורך הזרוע והאמה ועד לקצות האצבעות.
ובאופן דומה, כאשר מקור הלחץ הוא על שלוחת עצב באיזור עמוד השדרה המותני (איזור הגב התחתון, חוליות מותניות L1-L5) - הכאב עלול להתפשט החל ממורד האגן והעכוז, לאורך הירך והרגל ועד לקצה הגפה התחתונה.

 

חומרת הפגיעה בעצב ובאיברים הנשלטים על-ידו נקבעת על פי עוצמת הלחץ או על-פי עוצמת הגירוי הפועל על העצב במובן הסנסורי או המוטורי:
 

פגיעה סנסורית – מתבטאת בהופעת סימפטומים תחושתיים כגון: חוסר תחושה, תחושת נימול "נמלים", תחושת "צריבה" או "בעירה", תחושת "דקירות", תחושות כאב ועוד.

פגיעה מוטורית – מתבטאת בירידת רמת התפקוד התנועתי של האיבר עצמו, ירידה בכוח השרירים ומוגבלות תנועה חלקי או מלאאו חלילה עד כדי סכנת שיתוק !

 
לתשומת לב !
ירידה קיצונית בתפקוד המוטורי של איבר כל-שהוא (או חוסר תחושה קיצוני) אשר מקורו באי-סדירות נוירולוגית, דהיינו פגיעה עצבית ! - מוגדר כפגיעה חמורה המחייבת התערבות רפואית דחופה למניעת נזק בלתי הפיך.
 
 
כאב "מכאני"
הכאב הנפוץ ביותר
כאבי גב וכאבי צוואר הנפוצים ביותר הינם כאבים המוגדרים ככאבים "מכאניים" - כאבים מסוג זה מופיעים וממוקדים באזורי הגב והצוואר עצמם ומקורם בנסיבות מכאניות מקומיות כגון:
- התכווצות (Contraction-Spasm)
- מתיחת-יתר (Strain) של שרירים, גידים או רצועות.
  בד"כ בגלל פעילות מוטורית קיצונית
- "שימוש-יתר" (Overuse) של הרקמות.
- חבלה וכדומה.
- דפוסי יציבה או תנועה לקויים 
 
 בדיקות אבחנתיות
בדומה למקובל אצל הרפואה המערבית הקונבנציונאלית נעזרים כיום גם המקצועות הפרא-רפואיים כגון: פיזיותרפיה, כירופרקטיקה, אוסטיאופתיה, עיסוי רפואי,  עיסוי רקמות עמוק ועוד בתוצאות של בדיקות אבחנתיות כגון: בדיקת טומוגרפיה ממוחשבת (CT), בדיקת תהודה מגנטית (MRI), אולטרסאונד (US), מיפוי עצמות (SPECT) , אלקטרומיוגרם (EMG) ועוד המאפשרות אבחון נקודתי מדויק של תהליכים פיזיולוגיים פתולוגיים ותצוגה ברורה של הרקמות הפגועות.
 
חשוב!
יש להשוות את תוצאות הבדיקות והסימפטומים אשר הנך חווה עכשיו בזמן אמת עם נתונים וסימפטומים מן ה"היסטוריה" הרפואית האישית בעבר במטרה לזהות דפוסי פגיעה חוזרים כאמצעי בדוק למניעת פגיעה חוזרת שוב בעתיד.
 
 
 
רפואה משלימה
כיום יש נטייה להגדיר את הרפואה השמרנית הטבעית, הרפואה המשלימה בשם המתאים רפואה משולבת (אינטגרטיבית) במקום השם הקודם 'רפואה אלטרנטיבית' מכיוון ששיטת הטיפול אשר מציעה הרפואה השמרנית אינה מתיימרת להוות אלטרנטיבה / חלופה לרפואה המערבית הקונבנציונאלית אלא להשתלב בה !

הרפואה המשלימה כוללת בתוכה מגוון רחב של שיטות ריפוי ושיטות טפול במגע אשר רובן זוכות להכרה גוברת, הן מדעית והן ממסדית בישראל.
על פי סקר שנערך ב"מרכז הרפואי רבין" בו השתתפו כ-130 רופאי משפחה מרחבי הארץ, עולה כי כשליש מהאוכלוסייה נעזרת כיום בשירותי הרפואה המשלימה.

 
_________________________________________________


אם הנך מעדיף /ה לטפל בכאביך ללא תלות מתמשכת במשככי כאבים !
 
עשה /י, עכשיו את צעד ראשון ליצירת שינוי במצבך ובוא /י, לבדיקה במרפאתנו
 

 
הבדיקה במרפאת "אנטי כאב קליניקה" כוללת:
מבדקים תנועתיים של מפרקי הגוף, זיהוי מגבלות תנועה, בדיקת דפוס יציבה,
בדיקת מנח חוליות עמוד שדרה ומנח כפות הרגליים,
אבחון תופעות כאב, סימפטומים ופתולוגיות, ניתוח היסטוריה רפואית אישית,
ניתוח צילומי הדמייה, יעוץ אישי והמלצות לגישה טיפולית
 
נשמח לתאם עמך מפגש יעוץ אישי ובדיקה
  
 
או חייג/י: 054-4684146
_________________________________________________
 
 
 
כאבי גב - הגישה הטיפולית הטבעית
 
 
להבדיל ולהוציא מקרים קיצוניים בהם נדרשת, בלית ברירה התערבות פולשנית כגון ניתוח כירורגי הכרוך, בד"כ בנטילת תרופות נוגדות דלקת ומשככי כאבים לאורך זמן ! 
 
הטיפול השמרני עושה שימוש רב הצלחה בטכניקות טיפול במגע טבעיות,
 לא פולשניות כגון: עיסוי רפואי ו/או עיסוי רקמות עמוק ללא כל פעולה חודרנית וללא כל שימוש בכימיקלים משככי כאב !  
 
הצלחתן הרבה של שיטות הטיפול במגע בפתרון בעיות כאב מיוחסת לניצול החכם אשר עושות שיטות אלה בתכונת הריפוי הטבעי של גופנו, קרי היכולת המופלאה של האורגניזם לתקן את מערכות הגוף השרויות במצוקה בכוחות עצמו על-ידי ויסות דינמי של המנגנונים הפיזיולוגיים והמוטוריים עד לכלל תפקוד ושיקום מלא.
 
כאמור, שיטות הטיפול במגע מעודדות וממריצות את היכולת הטבעית של הגוף לרפא את עצמו באמצעות יצירה מכוונת ויזומה של תנאים פיזיים אופטימאליים לזרוז ההחלמה של הרקמות והמערכות הפגועות באופנים הבאים:
 
א. באמצעות שיכוך כאבים והרגעת מערכת העצבים הכללית על-ידי הרפיית התכווצויות שרירים, פתיחת הידבקויות ברקמות המעטפת (Fascia) וניטרול נקודות מעוררי כאב לאיזון כללי של המנגנון העצבי התוך-שרירי (Trigger points)
 
ב. באמצעות הפעלה אקטיבית ופאסיבית של מערכת התנועה על-ידי הנעות יזומות (Mobilization) של המפרקים והשרירים אצל המטופל /ת להאצת תהליכי החלמה של הרקמות הפגועות וכהכנה לקראת שיקום תנועתי מלא של המפרקים והשרירים.
 
ד. באמצעות זירוז והאצה של תהליכים פיזיולוגיים וסירקולאטיביים בגוף (Circulation - דם ולימפה) על-ידי שימוש בטכניקות עיסוי ולחיצות ממוקדות (Friction) ליצירת תנאים אופטימאליים להחלמת הרקמות הפגועות.
 
ה. באמצעות האצת תהליכי החלמה בגוף על-ידי שימוש בתראפיה טרמית (חבישות חום / קור ושמנים ארומטיים) לבלימת התפתחות תהליכים דלקתיים ולזרוז בניית תאים חדשים (Regeneration) לאחר אירוע פציעה, חבלה או לאחר ניתוח.
 
ו. באמצעות ארגון מחדש והתאמת סביבת העבודה והמרחב האישי של המטופל /ת על-פי עקרונות של הנדסת אנוש מתוקנים ליצירת סביבה נטולת מפגעים כתנאי הכרחי למניעת פגיעות חוזרות (Ergonomics).
 
כל זאת בתהליך הדרגתי וטבעי המותאם לדינאמיקה המוטורית של הגוף ולסף הכאב של כל מטופל או מטופלת.
  
יתרונות הטיפול במגע
 
 
 
- משכך כאבים, מרפה התכווצויות שרירים ומרגיע את מערכת העצבים.
- בולם התפתחות דלקות ברקמות הפגועות ומפזר נפיחות ושטפי דם.
- מגביר אספקת דם וחומרי בניה אל הרקמות הפגועות (Circulation).
- משחזר ומשקם את פעולת המפרקים והשרירים.
- מגדיל את טווחי תנועת השרירים ומחזק אותם למניעת פגיעה חוזרת.
- מחזק גם את הכוח וגם את הסיבולת של השרירים, הגידים והרצועות.
- מעודד רכישה של דפוסי תנועה ויציבה חדשים ומתוקנים.
 
   
או חייג/י:  054-4684146
מרכז תל אביב 
 _________________________________________________
 
 
מאמרים בתחום:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


054-4684146
 
            כל זכויות היוצרים של מסמך זה שמורות © לגדעון מילק - אנטי כאב קליניקה   
 

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן